ВИШЊА ОБРАДОВИЋ

глумица

ВИШЊА ОБРАДОВИЋРођена је 18. новембра 1982. године.

Завршила Гимназију „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду.

Дипломирала глуму на Академији уметности у Новом Саду у класи проф. Виде Огњеновић, проф. Љубослава Мајере и проф. Предрага Момчиловића.

Завршила специјализоване школе: Creating theatre (LISPA, London, England- Thomas Prattki), Commedia dell’Arte („Silvio d’Amico” Академија драмских уметности, Рим, Италија), Body wheather laboratory (Мин Танака / Француска), „Ромео и Јулија” (ICRA – Напуљ, Италија)…

Течно говори енглески и има средње знање италијанског, руског и немачког језика. Бави се спортовима, плесом, мачевањем, певала у хору, помало свира хармонику.

Улоге у Српском народном позоришту

Розаура / Слуга двају господара, К. Голдони, режија Борис Лијешевић
Дунда / свастика Вишњевског, Сеобе, М. Црњански, режија Вида Огњеновић
Госпођица Јојкићева / Је ли било кнежеве вечере, В. Огњеновић, режија Вида Огњеновић
Сећања / Коста Савић, режија Весна Топалов
Ћелава певачица / Ежен Јонеско, режија Иван Клеменц
Дора / Ватрена ћелија, по А. Камију, режија Марко Торлаковић
Нана / Оставите поруку или Бегунци, В. Огњеновић, режија Вида Огњеновић
Разне улоге / Аутобиографија, Б. Нушић, режија Предраг Штрбац
Христина / Госпођа министарка, Б. Нушић, режија Радослав Миленковић
Тамара / Годо на усијаном лименом крову, Б. Димитријевић, режија Никола Завишић
Маријана / Приче из бечке шуме, Е. Фон Хорват, режија Ива Милошевић
Шваља, Лиза, Марија Никифоровна / Зојкин стан, М. Булгаков, режија Дејан Мијач
Софи, Ружица / Ујеж, Б. Нушић, режија Радослав Миленковић
Невен / Урнебесна трагедија, Д. Ковачевић, режија Маја Гргић
Жозефина / Дух који хода (Прометејев пут), Д. Дуковски, режија Александар Поповски
На Дрини ћуприја, Иво Андрић, режија и текст Кокан Младеновић
Елијанта / Мизантроп, Ж. Б. Молијер, режија Ива Милошевић
Час анатомије, ауторски пројекат Андраша Урбана по мотивима дела Данила Киша, режија А. Урбан


Остале улоге

– Булгаков „Псеће срце” (Радослав Миленковић, НП Сомбор)
– Гао Сингдјиан „Бегунци” (Б. Јанковић, П. Младих, НС)
– „Естроген“ (Р. Чупић, П. Младих, НС)
– По Николају Гогољу „Алегорија” (Јан Макан, П. Младих, НС)
– Николо Макијавели „Мандрагола“ (Немања Савковић, П. Младих, НС)
– Роберт Тома „Мандаринска соба” (В. Солдатовић, П. Младих, НС)
– Andrzej Wajda „Настасја Филиповна” (СКЦ Нови Сад)
– По Аугусту Стридбергу „Неговано воце“ (З. Сантрач, НП Сомбор)
– Василиј Сигаров „Пластелин” (Љ. Мајера, Театар Промена и СНП, НС)
– Hans Sachs „Шибање” (Љ. Мајера, Театар Промена и СНП НС)
– „Solveig“ монодрама по мотивима Peer Gynta H. Ibsena, В. Обрадовић (Театар Промена)
– Зоран Таировић „Молитва за југ” (Единбург Фринге фестивал, Енглеска)
– Зоран Таировић „Invisible gipsy“ (Београдска филхармонија, Интекултурални театар 3/40)
– Аугуст Стриндберг „Јача” (Е. Хаџимуртезић, Сцена 34, НС)
– Via Negativa „Ви знате шта желите за свој новац“ Бојан Јаблановец – (ИНФАНТ, НС, перформанс- похлепа)
– Разне улоге, W. Fritsch „Nico“ (М. Грујичић), СКЦ НС
– Лажна мајка „Соломонов суд“ (Г. Бонифати) Divano occidentale orientale, Рим, Италија
– Рад у процесу „Last blow“ (Г. Бонифати) Один театар, Холстебро, Данска и Divano occidentale orientale, Рим, Италија копродукција
– Делила, Л. Костић „Самсон и Делила“ (И. Правдић) КЦ НС

Искуство пред камером:
– „Златна лига“, Огњен Исаиловић
– „Жућко – Прича о Радивоју Кораћу“, Гордан Матић
– „Апофанија“, Марин Малешевић
– Фатима, „Отворени кавез“, С. Галић
– Учесница 7. Сарајево талент кампуса у оквиру Сарајево филмског фестивала
– Серије „Мјешовити брак“, „Јагодићи“, „Празнична трилогија“ и „Помери се с места“
– Рекламе и музички спотови…


Галерија

Награде

– Награда бронзано јаје за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића – Кустендорф
– Награда публике за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића – Студентски филмски фестивал, Београд
– Дргуга награда за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића – Интернационални филмски фестивал Златни витез, Липек, Русија
– Специјална награда за најбоље глумачко остварење у оквиру такмичарског програма „Up to 10.000 bucks“ филмског фестивала Cinema city за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића
– Изузетну награду за постигнуте врхунске резултате у уметничким активностима (АУНС)
– Изузетну награду за постигнут успех у школској 2005/2006 години (АУНС)
– Награду за постигнут успех 9,50 у току студија (АУНС)
– Награда „Мали принц“ (АУНС)

Видео


Из медија

Интервју: Вишња Обрадовић