Данас је у Српском народном позоришту одржана конференција за медије поводом премијере представе „Арсеник и старе чипке“ Џозефа Кеселринга, у режији Петра Јовановића.
На конференцији су говорили Петар Јовановић, редитељ представе, и глумице Тијана Максимовић и Гордана Ђурђевић Димић.
Редитељ Петар Јовановић истакао је да се за „Арсеник и старе чипке“, као савремени класик, определио из два разлога – из афинитета према црној комедији, и зато што је Гордану Ђурђевић Димић и Тијану Максимовић видео као савршен избор за улоге Марте и Еби.
На конферецији је споменута и чињеница да су две глумице рођене истог дана, исте године, да су заједно ишле у школу, заједно уписале и завршиле глуму у истој класи, као и да су цео радни век провеле заједно у уметничкој јединици драме Српског народног позоришта, а да ове године одлазе у пензију.
Тијана Максимовић је изразила задовољство што су у овој подели она и Гордана Ђурђевић Димић директне партнерке, рекавши: „Гордана и ја смо, у суштини, заједно цео живот. Нисмо увек радиле заједно, и ово је за мене најлепши момент који је могао да ми се деси у каријери. А то је да се изабере комад, као што је „Арсеник и старе чипке“, где ћемо Гордана и ја бити директни партнери и бар за време представе, живети заједно стварно, као праве сестре.“
„Нас две имамо доста представа на репертоару, које ћемо наставити да играмо. У том смислу, није у питању растанак са публиком, већ је представа фантастичан повод да се тако оде у пензију“, рекла је Гордана Ђурђевић Димић.
Премијера представе „Арсеник и старе чипке“ заказана је за суботу, 18. април. Прва реприза је у понедељак, 20. априла.

