Фото: М. Ердељи

Прва драмска премијера у Српском народном позоришту, у новој 165. сезони, Госпа Нола Исидоре Секулић, у режији Соње Петровић, заказана је за 1. октобар.

„Сам текст ме већ дуго копка и дуго о њему размишљам. Он јесте и лектира у средњој школи када сам га први пут и прочитала, али тек касније сам почела више да читам цео опус Исидоре Секулић. Тада је и она сама као списатељица почела више да ме интересује, како начин на који је писала, тако и њена биографија и њен живот у односу на њена дела. Госпа Нола ми је дошла у тренутку када сам почела да се бавим женама које разбијају стереотипе и предрасуде и мислим да је важно да се данас на сцени гледа једна прича о жени као што је госпа Нола”, рекла је редитељка Соња Петровић.

Поред редитељке Соње Петровић, чланови ауторског тима су: драматуршкиња Александра Јовановић, сценографкиња Марија Калабић, костимографкиња Ирина Сомборац Оке, композитор Ненад Којић, кореографкиња и сценски покрет Јована Ракић, сценски говор Ђорђе Марковић, дизајн светла Миа Млинаревић, асистент редитељке Никола Новак и асистент сценографкиње Младен Стојановић.

У представи играју: Бојана Милановић, Марија Чутура, Гордана Ђурђевић Димић, Ненад Пећинар, Анђела Пећинар, Ивана Панчић Добродолац, Љубиша Милишић, Пеђа Марјановић, Димитрије Аранђеловић, Стефан Вукић, Милан Ковачевић, Душан Вукашиновић, Миа Симоновић Аранђеловић, Соња Кеслер, Катарина Брадоњић, Искра Шимон, Зоја Пећинар, Лав Вукашиновић и Никола Тубић.

Премијера Госпа Ноле Исидоре Секулић, у режији Соње Петровић отвара нову драмску сезону 1. октобра у 19.30 часова на сцени „Пера Добриновић”, док је прва реприза на репертоару сутрадан, 2. октобра. Карте се могу купити на Билетарници СНП-а и онлајн.