ВИШЊА ОБРАДОВИЋ

глумица

ВИШЊА ОБРАДОВИЋРођена је 18. новембра 1982. године.

Завршила Гимназију „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду.

Дипломирала глуму на Академији уметности у Новом Саду у класи проф. Виде Огњеновић, проф. Љубослава Мајере и проф. Предрага Момчиловића.

Завршила специјализоване школе: Creating theatre (LISPA, London, England- Thomas Prattki), Commedia dell’Arte („Silvio d’Amico” Академија драмских уметности, Рим, Италија), Body wheather laboratory (Мин Танака / Француска), „Ромео и Јулија” (ICRA – Напуљ, Италија)…

Течно говори енглески и има средње знање италијанског, руског и немачког језика. Бави се спортовима, плесом, мачевањем, певала у хору, помало свира хармонику.

Улоге у Српском народном позоришту

- Розаура / Слуга двају господара, К. Голдони, режија Борис Лијешевић
- Дунда / свастика Вишњевског, Сеобе, М. Црњански, режија Вида Огњеновић
- Госпођица Јојкићева / Је ли било кнежеве вечере, В. Огњеновић, режија Вида Огњеновић
- Сећања / Коста Савић, режија Весна Топалов
- Ћелава певачица / Ежен Јонеско, режија Иван Клеменц
- Дора / Ватрена ћелија, по А. Камију, режија Марко Торлаковић
- Нана / Оставите поруку или Бегунци, В. Огњеновић, режија Вида Огњеновић
- Разне улоге / Аутобиографија, Б. Нушић, режија Предраг Штрбац
- Христина / Госпођа министарка, Б. Нушић, режија Радослав Миленковић
- Тамара / Годо на усијаном лименом крову, Б. Димитријевић, режија Никола Завишић
- Маријана / Приче из бечке шуме, Е. Фон Хорват, режија Ива Милошевић
- Шваља, Лиза, Марија Никифоровна / Зојкин стан, М. Булгаков, режија Дејан Мијач
- Софи, Ружица / Ујеж, Б. Нушић, режија Радослав Миленковић
- Невен / Урнебесна трагедија, Д. Ковачевић, режија Маја Гргић
- Жозефина / Дух који хода (Прометејев пут), Д. Дуковски, режија Александар Поповски
- На Дрини ћуприја, Иво Андрић, режија и текст Кокан Младеновић
- Елијанта / Мизантроп, Ж. Б. Молијер, режија Ива Милошевић
- Час анатомије, ауторски пројекат Андраша Урбана по мотивима дела Данила Киша, режија А. Урбан


Остале улоге

- Булгаков „Псеће срце” (Радослав Миленковић, НП Сомбор)
- Гао Сингдјиан „Бегунци” (Б. Јанковић, П. Младих, НС)
- „Естроген“ (Р. Чупић, П. Младих, НС)
- По Николају Гогољу „Алегорија” (Јан Макан, П. Младих, НС)
- Николо Макијавели „Мандрагола“ (Немања Савковић, П. Младих, НС)
- Роберт Тома „Мандаринска соба” (В. Солдатовић, П. Младих, НС)
- Andrzej Wajda „Настасја Филиповна” (СКЦ Нови Сад)
- По Аугусту Стридбергу „Неговано воце“ (З. Сантрач, НП Сомбор)
- Василиј Сигаров „Пластелин” (Љ. Мајера, Театар Промена и СНП, НС)
- Hans Sachs „Шибање” (Љ. Мајера, Театар Промена и СНП НС)
- „Solveig“ монодрама по мотивима Peer Gynta H. Ibsena, В. Обрадовић (Театар Промена)
- Зоран Таировић „Молитва за југ” (Единбург Фринге фестивал, Енглеска)
- Зоран Таировић „Invisible gipsy“ (Београдска филхармонија, Интекултурални театар 3/40)
- Аугуст Стриндберг „Јача” (Е. Хаџимуртезић, Сцена 34, НС)
- Via Negativa „Ви знате шта желите за свој новац“ Бојан Јаблановец – (ИНФАНТ, НС, перформанс- похлепа)
- Разне улоге, W. Fritsch „Nico“ (М. Грујичић), СКЦ НС
- Лажна мајка „Соломонов суд“ (Г. Бонифати) Divano occidentale orientale, Рим, Италија
- Рад у процесу „Last blow“ (Г. Бонифати) Один театар, Холстебро, Данска и Divano occidentale orientale, Рим, Италија копродукција
- Делила, Л. Костић „Самсон и Делила“ (И. Правдић) КЦ НС

Искуство пред камером:
- „Златна лига“, Огњен Исаиловић
- „Жућко – Прича о Радивоју Кораћу“, Гордан Матић
- „Апофанија“, Марин Малешевић
- Фатима, „Отворени кавез“, С. Галић
- Учесница 7. Сарајево талент кампуса у оквиру Сарајево филмског фестивала
- Серије „Мјешовити брак“, „Јагодићи“, „Празнична трилогија“ и „Помери се с места“
- Рекламе и музички спотови…


Галерија

Кликни на фотографију за увећање…

Награде

- Награда бронзано јаје за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића – Кустендорф
- Награда публике за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића – Студентски филмски фестивал, Београд
- Дргуга награда за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића – Интернационални филмски фестивал Златни витез, Липек, Русија
- Специјална награда за најбоље глумачко остварење у оквиру такмичарског програма „Up to 10.000 bucks“ филмског фестивала Cinema city за улогу у филму „Златна лига“ Огњена Исаиловића
- Изузетну награду за постигнуте врхунске резултате у уметничким активностима (АУНС)
- Изузетну награду за постигнут успех у школској 2005/2006 години (АУНС)
- Награду за постигнут успех 9,50 у току студија (АУНС)
- Награда „Мали принц“ (АУНС)

Видео


Из медија

Интервју: Вишња Обрадовић

ВРХ СТРАНЕ