Predrag-Momcilovic-header-LAT

ПРЕДРАГ МОМЧИЛОВИЋ

стални сарадник Српског народног позоришта

Рођен 31. јула 1959. у Београду. Завршио Електротехничку школу у Београду 1979. Завршио глуму на Академији уметности у Новом Саду 1985.
У сталном ангажману у Српском народном позоришту од 1985. године.
Ванредни је професор на Академији уметности у Новом Саду.

УЛОГЕ

У Српском народном позоришту:

- Момак код министра / Протекција Б. Нушића у режији Димитра Станкоског, 27. март 1984.
- Циганин свирач / Коштана-Сан-Крик Б. Станковића у режији М. Ерцег, 16. јануар 1986.
- Фране, Хипарин / Археолошка искапања код села Диљ И. Брешана у режији Љ. Георгиевског, 25. јануар 1986.
- Господин II/Свештеник / Стриптиз С. Мрожека у режији Радослава Миленковића, 1. октобар 1985.
- Пјер / Дон Жуан Молијера у режији Љубише Георгиевског, 30. новембар 1984. ускочио 1987.
- Миле Вуковић / Свети Георгије убива аждаху Душана Ковачевића у режији Егона Савина, 16. септембар 1986. ускочио 1987.
- Гаврило Вуковић / Свети Георгије убива аждаху Душана Ковачевића у режији Егона Савина, 16. септембар 1986. ускочио 1996.
- Друг Шпиро / Господа и другови Фадила Хаџића у режији Ж. Орешковића, 29. јануар 1985. ускочио 1987.
- Савица / Светислав и Милева М. Николића у режији Воје Солдатовића, 14. март 1983. ускочио 1987.
- Мршавко / Веселе жене и Фалстафове сцене В. Шекспира у режији Бранка Плеше, 10. јун 1989.
- Др Дорн / Галеб А.П.Чехова у режији Боре Драшковића и Никите Миливојевића, Поповица, јун 1988.
- Глумац / Нови Сад ил’ никад Душка М. Петровића у режији Радослава Дорића, 22. јун 1989.
- Давидов / Луда игра Лева Биринског у режији Виде Огњеновић, 23. децембар 1989.
- Редијон / Магарац Ж. Фејдоа у режији Ж. Орешковића, 18. март 1989.
- Звонцов / Јегор Буличов М. Горког у режији Душана Јовановића, 14. октобар 1989.
- Јаблан / Друга врата лево Александра Поповића у режији Суаде Капић, 18. новембар 1989.
- Едгар / Краљ Лир В. Шекспира у режији Љубише Ристића, 29. март 1990.
- Козодер / Козодер у акцији Ј. Јовановића Змаја-Ратка Радивојевића у режији Ратка Ради­во­је­ви­ћа, 13. јануар 1990.
- Службеник / Стаза дивљачи Ф. К. Креца у режији Иване Вујић, 25. мај 1990.
- Слепац / Преобраћење блуднице Таиде у режији Саше Малешевић, 25. јун 1989.
- Алмиранте од Кастиље / Карло Други омађијани П. Барнса у режији Горана Вукчевића, 30. јун 1989.
- Алфре Драјфус / У потрази за изгубљеним временом М. Пруста у режији и кореографији Наде Кокотовић, 21. октобар 1989.
- Дели Јован / Бела кафа А. Поповића у режији Бранка Плеше, 21. децембар 1990.
- Најава / Лаза Костић – Међу јавом и мед’ сном П. Марјановића у режији Радослава Миле­нко­вића, 11. април 1991.
- Син / Стаклена менажерија Тенесија Вилијамса у режији Богдана Рушкуца, 16. септембар 1991.
- Вилхелм Рендештајм / Кад би Сомбор био Холивуд Р. Дорића у режији Радослава Дорића, 28. јануар 1993.
- Миша Димитријевић / Српска Атина Р. Дорића у режији Радослава Дорића, 2. април 1994.
- Шипучин Андреј Андрејевич / После пола века А.П. Чехов: Просидба+Медвед+Јубилеј, 9. октобар 1993.
- Сандор / Црна хроника Светислава Басаре у режији Душана Петровића, 29. јануар 1994.
- Иван Кузмич Шпекин / Ревизор Н. В. Гогоља у режији Виталија Дворцина, 28. септембар 1996. (замена Зорана Богданова 5 пута)
- Хераро Ескобер / Смрт и девојка Аријела Дорфмана у режији Марка Новаковића, 21. октобар 1994.
- Ђенка Ђаво / Маратонци трче почасни круг Душана Ковачевића у режији Јагоша Марковића, 16. април 1996.
- Госпођа Мартин / Ћелава певачица Ежена Јонеска у режији Златка Паковића, 15. мај 1996.
- Борис / Роб љубави Ивана М. Лалића у режији Жанка Томића, 4. октобар 1997.
- Гупер / Мачка на усијаном лименом крову Тенеси Вилијамса у режији Љубослава Мајере, 19. јануар 1998.
- Овчина, касапски помоћник / Пепо илити Побуна анђела Андора Силађија у режији Ласла Бабарција 24. април 1998.
- Јоса Пандур / Сумњиво лице Б. Нушића у режији Дејана Мијача, 14. октобар 1994. (замена)
- Иван Павловић, син професоров / Сабирни центар Д. Ковачевића у режији Љубослава Мајере, 29. октобар 1999.
- Пушчин / Евгеније Оњегин А. С. Пушкина у режији и адаптацији Бранка Плеше, 21. фебруар 2000.
- Власник локала / Женски оркестар Ж. Ануја у режији Воје Солдатовића, 15. фебруар 2003.
- Мери / Ћелава певачица Е. Јонеска у режији Ивана Клеменца, 16. фебруар 2005.
- Душан / Живот у гробу Љ. Стојановић у режији Срђана Радаковића, 23. мај 2005. (Пројекат три)
- Медији, хор комшија, хор савесних грађана / Ја или неко други Маје Пелевић у режији Кокана Младеновића, 23. март 2007.
- Господин Савић / Је ли било кнежеве вечере Виде Огњеновић, 8. октобар 2008.
- Виктор / Љубавни јади Вудија Алена Бранка Димитријевића, 2009.
- Варон / Тимон Атињанин Вилијама Шекспира у режији Горчина Стојановића, 2010.
- Трифун Исакович / Сеобе Милоша Црњанског у режији Виде Огњеновић, 2011.
- Пера, писар из административног одељења / Госпођа министарка Бранислава Нушића у режији Радослава Миленковића, 2014.
- Текуна / ОСТАВИТЕ ПОРУКУ или Бегунци Виде Огњеновић, 2014.
- Коморник / Ивона, бургундска кнегиња Витолда Гомбровича у режији Радослава Миленковића, 2015.

Изван СНП-а:

Позориште “Промена”
Виктор или деца на власти
Јелка код Иванових
Код вечите славине
Жене иду у скупштину
Жак Ру / Мара/Сад Петера Вајса у режији Хариса Пашовића 7. фебруар 1984.

Културни центар – Игре са сунцем
Краљ Лир
Антигона
Магбет

Позориште “Масука”, Велика Плана
Црни Ђорђе

Позориште младих, Нови Сад
Силе у ваздуху

Новосадски театар
Малограђани М. Горког

Позориште “Корњача”
Др Стида и Портнојева бољка

Позориште “Добрица Милутиновић” Сремска Митровица
Три сестре А. П. Чехова, 26. новембар 1998.

Савез драмских уметника Војводине
Федјукин / Гробница за Бориса Давидовича Данила Киша у режији Милана Белегишанина, 14. новембар 2000.

ВРХ СТРАНЕ